• ►Zamki do drzwi

  • Parametry

Zamki do drzwi: niezawodna ochrona domu

Wybierając okucia, przede wszystkim należy zadbać o to, aby zamek do drzwi był jak najbardziej niezawodny. Tylko dzięki temu będziesz w stanie zapewnić bezpieczeństwo swojego domu i komfort za każdym razem, gdy będziesz korzystać z drzwi. Podpowiadamy, jakie okucia będą dla Ciebie odpowiednie i na co musisz zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Asortyment zamków do drzwi

zamek do drzwiKażdy zamek do drzwi ma swoje przeznaczenie, dzięki czemu właściciele domów mogą wybrać odpowiednie dla siebie modele według kilku kryteriów. Niektóre zamki są przeznaczone do drzwi wewnętrznych, inne nadają się do użytku zewnętrznego. W każdym przypadku warto kierować się rekomendacjami ekspertów, którzy pomogą wybrać odpowiednią opcję:

  • przypięty. Taki zamek do drzwi idealnie nadaje się do prostych pomieszczeń, w których nie będzie kosztowności. Odporność na włamanie jest dość niska, ale koszt może imponować swoją niewielką wartością;
  • zamek cylindryczny. Takie modele dobrze się prezentują, jeśli klucze zakładają laserowe ostrzenie. Te zamki do drzwi trudne do złamania i dobrze się sprawdzają. Najczęściej producenci z Turcji lub Chin oferują szeroką gamę takich modeli;
  • łączone. Kluczową zaletą jest zastosowanie kilku technologii jednocześnie, co wydłuża czas cichego łamania nawet do 180 minut. Mechanizm może być wymienny, co umożliwia jego okresową wymianę. Szczególnie dobrze jest montować takie mechanizmy wraz z płytą pancerną, która jest dodatkowym poziomem ochrony.

Istnieją również inne opcje, które można zobaczyć w naszym katalogu. W każdym przypadku zalecamy kierowanie się kilkoma kryteriami jednocześnie, aby ostatecznie zamek do drzwi idealnie pasował do Ciebie i abyś mógł cieszyć się jego użytkowaniem. Dotyczy to zwłaszcza zamków do drzwi wpuszczanych, które są idealne do łatwego montażu ze strony kupującego.

Sposoby montażu zamków drzwiowych

Każdy zamek drzwiowy można zainstalować samodzielnie lub z pomocą mistrza. Najlepiej jest powierzyć taką pracę profesjonalistom, którzy będą w stanie wykonać ją dobrze i szybko. Jednak bezpieczeństwo zależy również w pewnym stopniu od instalacji, ponieważ cylinder musi być bezpiecznie zamocowany.

W każdym razie podczas instalacji należy również wziąć pod uwagę tajemnicę:

  • słabe zamki mają tylko 5000 kombinacji, które mogą zostać ominięte przez doświadczonego włamywacza;
  • średni poziom to około miliona kombinacji, co uniemożliwia intruzom uzyskanie dostępu do mieszkania;
  • najbardziej zaawansowane zamki mogą mieć do 4 milionów kombinacji jednocześnie.

zamek drzwiowyW tym przypadku cena zamka do drzwi będzie bezpośrednio zależeć od jego niezawodności i funkcjonalności, więc będziesz musiał zapłacić nieco więcej za bezpieczeństwo. Najważniejsze to nie oszczędzać, bo tanie podróbki popularnych marek mogą zawieść w każdej chwili.

Pielęgnacja i konserwacja zamków drzwiowych

Ogólnie rzecz biorąc, zamki drzwiowe nie wymagają szczególnej opieki ze strony użytkownika. Najważniejsza jest okresowa dbałość o jakość produktów:

  • przetrzeć ściereczką do kurzu, aby zapobiec gromadzeniu się brudu lub zanieczyszczeń;
  • odkurzyć wnętrze zamka, aby nie znajdowało się w nim nic, co mogłoby uniemożliwić jego przekręcenie;
  • odnowić klucze, które z czasem mogą się złamać lub zużyć.

Dzięki temu będziesz mógł wygodnie korzystać z zamków do drzwi i nie martwić się o ich niezawodność. Zaleca się również wymianę zamków po każdym gościu, jeśli wynajmujesz swój dom. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdy klucze zostały zdublowane. Zaleca się również rozważenie zamków do drzwi aluminiowych i PCV, które wyróżniają się specjalną konstrukcją.

Zamki do drzwi: ochrona domu

Szczególnie zalecamy zwrócenie uwagi na klasę bezpieczeństwa i producenta. Zaleca się wybranie co najmniej klasy 3 lub 4, która ochroni cenne przedmioty i da wystarczająco dużo czasu na wezwanie policji w razie problemów. Wśród marek zdecydowanie polecamy AGB, AMIG, APRILE, BONAITI, TESA. Te firmy istnieją na rynku od dłuższego czasu i swoją renomą gwarantują wysoką jakość mechanizmu każdego opracowanego zamka. Dzięki temu z pewnością uzyskasz najwyższy poziom jakości.

W każdym przypadku zalecamy skontaktowanie się z nami już teraz, aby eksperci mogli doradzić i pomóc w wyborze odpowiedniego modelu zamka do drzwi wewnętrznych i innych. Mechanizm zostanie dopasowany do Twoich wymagań, życzeń i budżetu, a cena zamka do drzwi będzie w pełni uzasadniona funkcjonalnością i jakością. Możesz również skorzystać z szybkiej dostawy produktu pocztą w dowolnym mieście w Polsce: od Warszawy i Krakowa po Wrocław i Poznań.