• ►Zawiasy do drzwi

 • Parametry

Wysokiej jakości i niezawodne zawiasy do drzwi

Co najważniejsze, wybierając zawiasy do drzwi? Ważne jest, aby zwracać uwagę na konfigurację drzwi oraz zadania, jakie stawiamy przed produktem. Dlatego najlepiej z góry zaplanować scenariusze użytkowania i możliwe obciążenia, co pozwoli dalej bez problemów wybrać odpowiednie niewidoczne zawiasy 3D do drzwi. Podpowiadamy, jak dokładnie wybrać najlepsze modele do swojego domu.

Cechy zawiasów do drzwi

zawiasy do drzwiJednym z najważniejszych elementów okuć pozostają zawiasy do drzwi, które są niezbędne do utrzymania drzwi oraz ich prawidłowego otwierania i zamykania. Jakość działania produktu zależy również od montażu, który powinien być przeprowadzony przez profesjonalistów. Dlatego zalecamy zapoznanie się z głównymi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze funkcjonalnych zawiasów:

 • miejsce instalacji. Szczególnie zawiasy do drzwi powinny być ściśle dobrane do montażu na drzwiach zewnętrznych. W tym przypadku ciężar konstrukcji zawsze będzie większy, co oznacza, że konieczne jest uwzględnienie obciążenia i zapobieganie deformacji całego urządzenia;
 • odmiany. Duża liczba różnych opcji pozwoli Ci wybrać idealne modele dla swoich preferencji i drzwi. Najpopularniejsze są zawiasy obrotowe, modele wkręcane, zawiasy ukryte oraz podwieszane. Nieco dalej nasi eksperci przedstawią zalety każdej z opcji;
 • odpowiednia liczba zawiasów. Wszystko zależy od oczekiwanego obciążenia, które będzie występować na co dzień. Mniej niż dwa zawiasy nie są używane, a najcięższe drzwi mogą wymagać nawet czterech urządzeń jednocześnie. Zapewnia to płynne zamykanie i otwieranie oraz chroni mechanizm przed przeciążeniem.

Najważniejszy jest wybór sprawdzonego producenta, który gwarantuje produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Do takich producentów należą APRILE i AMIG, których produkty można znaleźć w naszym katalogu. Będziesz mógł wybrać niezawodne modele niklowane lub mosiądzowane.

Materiały do produkcji zawiasów do drzwi wewnętrznych

Często zawiasy do drzwi zewnętrznych mogą być wykonane z różnych materiałów, które najlepiej nadają się do takiego zadania. Modele wykonane są z:

 • stali. Główną zaletą jest maksymalna trwałość, co oznacza, że można liczyć na wiele lat użytkowania. Cena jest wyższa, dlatego materiał ten jest zwykle używany do największych drzwi;
 • mosiądzu. Najczęściej stosuje się takie zawiasy do drzwi wewnętrznych, ponieważ są tanie i łatwo wymienialne w razie potrzeby. Sam materiał nie wymaga dodatkowej konserwacji i jest elastyczny, więc się nie odkształca;
 • cynku i stali. Doskonała opcja dla tych użytkowników, którzy nie chcą borykać się z rdzą. W tym przypadku produkt pokryty jest dodatkową warstwą mosiądzu na wierzchu, co zapewnia dodatkową ochronę.

W każdym przypadku będziesz mógł wybrać odpowiednie elementy okuć z naszego katalogu i zapewnić sobie niezawodne urządzenia o długiej żywotności bez konieczności wymiany. W katalogu można również łatwo znaleźć klamki do drzwi wewnętrznych i inne przydatne produkty zapewniające maksymalny komfort mieszkańcom. Najważniejsze jest, aby dokonać wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie cechy, aby w końcu być zadowolonym i szczęśliwym posiadaczem niezawodnych zawiasów.

Główne rodzaje zawiasów drzwiowych

zawiasy do drzwi zewnętrznychNajczęściej zawias drzwiowy różni się głównie strukturą swojej konstrukcji. Do najbardziej popularnych wariantów należą:

 • nad głową. Popularna opcja o prostej konstrukcji, łatwa w instalacji. Składa się z dwóch płyt;
 • wpuszczane. Te modele można łatwo wyciąć w drzwiach, co zapewnia ich bezpieczne trzymanie. Najczęściej stosowane są do drzwi wewnętrznych;
 • ukryte. Główną zaletą jest atrakcyjny dizajn, który nie zakłóca stylu drzwi. Z zewnątrz są niewidoczne, wyglądają atrakcyjnie i niepozornie;
 • kątowe. Bardziej zaawansowany wariant z własnymi zaletami, gdzie specjalne narożniki do mocowania zapewniają wysoką stabilność i niezawodność;
 • zawiasy wahadłowe. Popularna opcja w biurach i przy dolnym mocowaniu drzwi, często stosowana, gdy drzwi są szklane.

Najlepiej jest wziąć pod uwagę wszystkie cechy konstrukcji, aby ostatecznie wybrać najlepszą opcję i nie przepłacać za nadmierną funkcjonalność.

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do drzwi zewnętrznych?

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest dopuszczalna waga, ponieważ drzwi ważące powyżej 80 kg będą wymagały co najmniej czterech bezpiecznych mocowań. Upewnij się również, że masz samozamykacz, aby móc w pełni wykorzystać całą konstrukcję.

Zalecamy zapoznanie się z całym katalogiem i zadzwonienie pod numer telefonu podany na stronie internetowej, aby nasi eksperci pomogli Ci wybrać zawiasy drzwiowe. Znajdziemy idealne opcje dla Twoich wymagań, życzeń i budżetu. Nasi konsultanci zorganizują również szybką dostawę do dowolnego miasta w Polsce, od Warszawy i Krakowa po Wrocław i Poznań.

Zadbaj o bezpieczną i komfortową obsługę swoich drzwi dzięki najlepszym na rynku okuciom z katalogu naszego sklepu internetowego!