• ►Klamki do drzwi zewnętrznych

 • Parametry
Klamka - gałka TUPAI 3215/2275 96 PZ 72
Produkt niedostępny
Klamka - gałka TUPAI 3215/2275 96 PZ 92
Produkt niedostępny

Klamki do drzwi zewnętrznych: piękno i bezpieczeństwo

Szczególnej uwagi podczas urządzania domu wymagają klamki do drzwi zewnętrznych, ponieważ to one wpływają na bezpieczeństwo i komfort pobytu. Dlatego zalecamy zwrócenie uwagi na porady ekspertów oraz dokładną analizę wszystkich cech każdego modelu. Dzięki temu z pewnością będziesz w stanie dobrać klamki, które spełnią Twoje wymagania i zadania.

Odmiany klamek do drzwi zewnętrznych

klamki do drzwi zewnętrznychW rzeczywistości klamki do drzwi zewnętrznych mogą być różnych typów, ponieważ te konstrukcje powinny być nie tylko niezawodne, ale i wygodne dla mieszkańców. Dlatego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

 • niezawodność. Klamki do drzwi zewnętrznych zasługują na szczególną uwagę pod względem niezawodności i bezawaryjności. Ten parametr gwarantuje ochronę przed włamaniami. Dotyczy to również zamków, które będą zamontowane w późniejszym czasie;
 • mechanizm. Komfort użytkowania zależy od mechanizmu zamykania, dlatego wybierz okucia adekwatne do swoich potrzeb. Popularne są klamki typu push i twist, cenione za łatwość obsługi;
 • dizajn. Klamka do drzwi zewnętrznych może być prawdziwym dziełem sztuki, dzięki bogatej ofercie producentów. Można wybierać spośród opcji klasycznych, nowoczesnych, retro, a także minimalistycznych z ukrytym montażem, które prezentują się wyjątkowo ciekawie;
 • funkcje. Każda klamka może mieć unikalne cechy, zwiększające komfort użytkowania. Często dostępne są również zamki do drzwi, które są wstępnie zainstalowane w mechanizmie.

Dzięki temu na pewno uda się wybrać odpowiednie klamki do drzwi wejściowych od sprawdzonych producentów, które posłużą przez długi czas. Najważniejsze jest, aby nie kierować się nadmierną oszczędnością, lecz zdrowym rozsądkiem podczas oceny ceny każdego modelu w katalogu. Taki sposób podejścia pozwoli Ci uzyskać produkty najwyższej jakości, zapewniając satysfakcję z użytkowania przez wiele lat.

Cechy funkcjonalne klamek zewnętrznych do drzwi

W większości przypadków zewnętrzna klamka do drzwi będzie typu push, przy czym główną interakcją będzie obsługa zamontowanego zamka. Jednak istnieją także różnice, które mogą być interesujące:

 • klasyczne warianty. Posiadają dwa rodzaje wzorów po obu stronach. Uchwyty te są preferowane ze względu na atrakcyjny wygląd, mają wydłużony uchwyt na zewnątrz i płaski kwadrat od wewnątrz;
 • Wersje obrotowe. Spotykane są rzadziej, ale wyróżniają się interesującym wyglądem i prostotą obsługi;
 • Oddzielne klamki wewnętrzne i zewnętrzne. Pozwalają właścicielom domów na niezależny wybór różnych rozwiązań projektowych dla każdej strony drzwi, co może uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym.

W każdym przypadku zalecamy szczególną uwagę na zamek, ponieważ jego jakość jest kluczowa dla bezpieczeństwa. Ważny jest również odpowiedni dobór klamek do okuć oraz dodatkowych osłon, które również oferujemy w naszym katalogu.

Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi zewnętrznych?

zewnętrzna klamka do drzwiPrawie każda klamka drzwiowa zewnętrzna może doskonale pasować do Twojego domu, jeśli będziesz kierować się pewnymi zasadami przy wyborze. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych wskaźników:

 • wygląd. Najlepiej skorzystać z usług projektanta lub dobrać klamkę pasującą do wnętrza i wyglądu zewnętrznego, co zapewni harmonię stylu i wygodę użytkowania;
 • materiały. Zwróć uwagę na materiał klamki. Najpopularniejszy jest stal nierdzewna, ale możesz również wybrać plastik, szkło, drewno, czy inny metal, w zależności od preferowanego budżetu;
 • marka. Istotne jest również uwzględnienie producenta, od którego zależy jakość projektu. Dobrym wyborem może być niezawodna marka TUPAI, znana z wyposażania zarówno biur, jak i pomieszczeń mieszkalnych.

Te wskazówki pomogą Ci kupić model, który spełni Twoje oczekiwania w atrakcyjnej cenie. Ważne jest też zwrócenie uwagi na dodatkowe funkcje, by ostatecznie dokonać właściwego wyboru. Przede wszystkim klamka do drzwi wejściowych powinna zadowolić właścicieli domów pod kątem wysokiego bezpieczeństwa i doskonałego dizajnu.

Co jeszcze warto wiedzieć, wybierając klamkę do drzwi zewnętrznych?

Konieczne jest także uwzględnienie specyfiki instalacji. Pozwoli to na zaplanowanie wizyty fachowca w domu lub zdecydowanie się na samodzielną instalację.

W każdym przypadku zalecamy skontaktowanie się z nami telefonicznie, aby nasi eksperci mogli pomóc w wyborze najlepszych klamek zewnętrznych, gałki do drzwi dostosowanych do Twoich potrzeb. Oferujemy szybką dostawę na terenie całej Polski, od Warszawy i Wrocławia, po Poznań i Kraków. Wybieraj tylko najlepsze okucia do drzwi dostępne w naszym sklepie internetowym.