• • Klamki na rozecie okrągłęj lub owalnej

 • Parametry

Klamki z okrągłym szyldem

Najlepsze klamki z okrągłym szyldem są cenione za wygodę użytkowania oraz różnorodność w designie. Dzięki temu będziesz w stanie dobrać odpowiedni model do swojego skrzydła drzwiowego. Podpowiadamy, jak wybrać klamkę z okrągłym szyldem i na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Rodzaje okrągłych klamek do drzwi

klamki z okrągłym szyldemW większości przypadków klamki z okrągłym szyldem cieszą się zainteresowaniem miłośników minimalizmu i unikalnych wzorów, które są tworzone przez producentów. Dzięki temu można łatwo znaleźć w asortymencie wysokiej jakości okucia drzwiowe, które z pewnością będą dobrze wyglądać w Twoim wnętrzu. Oto niektóre z popularnych kształtów wzorów:

 • prostokątne;
 • płaskie;
 • zakrzywione;
 • proste.

Ponadto będziesz mógł wybrać klamki okrągłe na podstawie kilku ważnych parametrów:

 • dizajn. W tym przypadku klamki z okrągłym szyldem są prezentowane w dużej liczbie różnorodnych form. Będziesz mógł wybrać odpowiedni dla swoich preferencji i sprawić, że uczucie użytkowania będzie bardziej miękkie lub twardsze. Popularne obecnie modele to styl klasyczny, retro, minimalistyczny;
 • producent. Modne klamki są obecnie produkowane przez firmy o doskonałej reputacji, które dbają o jakość swoich produktów. Dlatego polecamy zwrócić szczególną uwagę na marki takie jak APRILE, DND by Martinelli, STERK, STILE, VDS, które są już prezentowane w naszym katalogu;
 • kolor. Tutaj wszystko zależy wyłącznie od Twoich preferencji, ponieważ klamki na rozecie kwadratowej mogą być prezentowane zarówno w jasnych, jak i neutralnych kolorach. Wybierz w zależności od swojego wnętrza.

Postaraj się z wyprzedzeniem określić przyszłe scenariusze użytkowania, abyś mógł z powodzeniem korzystać z klamki z pełnym komfortem. Najlepiej kupić okucia do wszystkich drzwi jednocześnie, aby zachować ten sam dizajn w całym mieszkaniu lub domu. Jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli kupuje się od razu cały zestaw.

Jakie drzwi można wyposażyć w klamki do drzwi okrągłe?

W większości przypadków klamki do drzwi okrągłe doskonale sprawdzają się w przypadku każdego typu skrzydła drzwiowego, które jest użytkowane bezpośrednio w mieszkaniu lub domu. Okucia wewnętrzne powinny być szczególnie wygodne i trwałe, ponieważ będą użytkowane każdego dnia. Dlatego przy wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę na sprawdzenie materiałów użytych do ich produkcji.

Alternatywnie, można po prostu zaufać wyspecjalizowanym markom, które od wielu lat dostarczają Polakom doskonałe klamki. Koniecznie zwróć uwagę na kształt klamki, ponieważ to od niego zależy możliwość montażu na różnych typach drzwi, takich jak drewniane, metalowe, szklane, a nawet przesuwne. Wybrana klamka z okrągłym szyldem powinna być jednak przede wszystkim komfortowa i wygodna w użytkowaniu.

Zalecenia dotyczące montażu klamki z okrągłą rozetą

klamki okrągłeKażda klamka z okrągłą rozetą powinna być zainstalowana jak najdokładniej, aby uniknąć problemów z jej użytkowaniem. Dlatego ważne jest, aby stosować się do zaleceń ekspertów, którzy są gotowi pomóc:

 • dokładnie wszystko wymierzyć. Użyj taśmy mierniczej lub linijki, aby zaznaczyć wszystkie miejsca do wiercenia lub wkręcania. Tylko wtedy uchwyt będzie stał idealnie na swoim miejscu, a mechanizm nie zacznie się chwiać po pewnym czasie;
 • weź pod uwagę swój wzrost. Standardowo uchwyty powinny być montowane w pobliżu dłoni osoby dorosłej. W przypadku wyższych użytkowników, okucia można przesunąć do góry, aby ułatwić korzystanie z nich;
 • nie zapomnij o gnieździe klamki. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę rozmiar skrzydła drzwi i kształt gniazda. Powinny one dobrze do siebie pasować, aby wszystko było spójne, a projekt został pomyślnie umieszczony na drzwiach.

Mając to wszystko na uwadze, nie będziesz miał problemu z wyborem odpowiedniego modelu do swoich wymagań, budżetu i wnętrza mieszkania.

Wygląd i kolorystyka klamek z okrągłym szyldem

W naszym katalogu można łatwo znaleźć klamkę do drzwi z okrągłym szyldem o odpowiednim designie, pasującym do wnętrza. Najczęściej wybierane kolory to:

 • biały;
 • czarny;
 • matowy chrom;
 • brązowy;
 • kredowy.

Analizując wszystkie opcje, będziesz mógł wybrać najlepsze uchwyty do swojego mieszkania lub domu. Pomoże to zachować przytulną atmosferę i poprawić wygląd całej koncepcji mieszkania. Często gałki do drzwi wybierane są do wszystkich drzwi w mieszkaniu jednocześnie, co również pomoże stworzyć jednolity styl.

Zalecamy jak najszybsze przejrzenie katalogu produktów najlepszych marek i wybranie odpowiedniego modelu. Zadzwoń pod podany numer telefonu, a nasi konsultanci pomogą Ci kupić klamki na okrągłej rozecie, dopasowane do Twoich wymagań i budżetu. Zorganizujemy szybką dostawę na terenie całej Polski: od Warszawy, przez Kraków i Wrocław, po Poznań.

Nie oszczędzaj na komforcie i już teraz wybierz tylko najlepszej jakości klamki do drzwi wewnętrznych w naszym sklepie internetowym!